top of page
WhatsApp Image 2021-04-02 at 14.30.03 (2

Vítejte v Porto Pino!

sun-159392_1280.png

Porto Pino je lokalita na pobřeží na jihu Sardinie a součást přírodního parku Sulcis. Pobřeží Porto Pino, se vyznačuje mělkým mořským dnem, plážemi s jemným pískem a je ideální pro děti a přístupné pro osoby se zdravotním postižením. Nabízí spoustu parkovacích míst (také pro karavany) a všechny potřebné služby: pronájem plážového vybavení, hotely a kempy, kavárny a restaurace. Je to také ideální destinace pro surfaře po celý rok a velmi oblíbená potápěči a rybáři. Kanál protíná pás písku a borovicový háj v části pláže patřící Sant'Anna Arresi. 

kormidlo0_edited_edited.png
Pláže porto Pino

Pláž Porto Pino je dlouhá asi čtyři kilometry, rozdělena na dvě části starým mořským průplavem pro laguny. „První pláž“, (Prima Spiaggia) jak se skutečně nazývá, je nedaleko parkoviště a je skutečně velmi vyhledávaná. V zátoce často kotví jachty známých modních návrhářů. Druhá (Seconda Spiaggia) je zasazená mezi lagunu a borovicový háj. Má bílý písek a je dlouhá 1,5 km. Tou nejkrásnější částí je pláž Is Arenas Biancas, která přechází ve vysoké bílé duny až na území Teulady - nazývané také Le Dune, měkké písčité kopce, které dosahují výšky až 3 metrů.

IMG_1308.JPG

Sousední ostrov, Isola di Sant´ Antioco, je po Sicílii, Sardinii a Elbě čtvrtým největším italským ostrovem. Ostrov sice není ničím odlišný od zbytku Sardinie, zmíníme ale pár míst, která by vás mohla zajímat.

Na ostrov se dostanete buď autem přes most nebo trajektem. Hlavní město Sant´ Antioco má historické centrum s fénickými nekropolemi a jinými archeologickými vykopávkami. Je tu bazilika di Sant´ Antioco Martire s rozsáhlými kostelními katakombami. Katakomby sestávají z pohřebních síní, některé pochází dokonce až z dob starého Kartága. Katakomby lze navštívit v rámci prohlídek.

 

Dále je ve městě archeologické muzeum, také etnografické a také tu můžete vidět další kartaginské hrobky – Villaggio Ipogeo. Na ostrově je samozřejmě také několik pláží – Maladroxia, Spiaggia Coa Quaddus u mysu Capo Sperone, nejjižnějšího výběžku ostrova nebo Cala Lunga či Spiaggia Le Saline. Za nejznámější ostrovní pláž platí Spiaggia Grande.

Isola di Sant´ Antioco
bottom of page